Jak se připravit na JARNÍ MARATONSKÝ SERIÁL

Od Administrator Aplikace

PÁR TIPŮ PŘED MARATONEM (zejména 3 a 4 hodinovým)

Poslední dva týdny před závodem není prostor k nějakému převratnému zlepšení formy. V tuto chvíli už nic nedoženete, avšak můžete toho hodně zkazit. Vyvarujte se jakýchkoli tréninků na limitu vlastních možností. Naopak trénink o něco málo zvolněte, zapojte více regeneraci a odpočinku. Poslední dva dny před maratonem si dejte jen krátkou procházku v přírodě a odpočívejte, abyste načerpali energii !

Týden před maratonem doplňujte více než kdy jindy tekutiny a zásobte své tělo minerály, zejména hořčíkem, draslíkem a vápníkem (doplňky stravy).

Nedoporučujeme konzumovat především kořeněná jídla (kari, chilli, skořice), tučná masa, těžká jídla – řízeček a nebo knedlovepřozelíčko, samozřejmě žádný alkohol…

Večer před maratonkem DOPORUČUJEME energeticky vyživné jídlo, dobře stravitelné – bílé maso (kuře, ryba, tofu), sacharidovou přílohu (rýže, brambor, kuskus), co každému chutná a k tomu samozřejmě zeleninku, vhodná je ale i sladká večeře. Ke snídani v den maratonu sacharidy – bude velký výdej ! Takže pěkně sladká snídaně – například ovesná kaše, můžeš přidat rozinky, chia semínka, pak můžeš přidat med, banán, oříšky a navrch nastrouhej čokoládku 🙂 Výborná je mléčná rýže s pudinkem s banánem a rozinkami…. Kdo nerad sladké snídaně, dá si například žitný chlebík, vajíčka a šunčičku a zapij 100% džusem. Cukru se neboj, bude potřeba!!!