NOVINKY      ***      LETNÍ PROVOZNÍ DOBA      ***      PROPADLÉ PERMANENTKY      ***      VELIKONOČNÍ SPECIÁL      ***      Více v našich NOVINKÁCH      ***      

H.E.A.T. Program

H.E.A.T. jsou začáteční písmena čtyř anglických slov – High Energy Aerobic Training. Dají se volně přeložit jako „Aerobní cvičení s vysokým energetickým výdejem“.

H.E.A.T. PROGRAM® reprezentuje nový systém aerobního cvičení s výrazným efektem na lidský organismus.

H.E.A.T. PROGRAM® je nový fitness program. Je zcela inovační jak z hlediska způsobu cvičení, tak z hlediska prostředků k jeho realizaci. Představuje cvičení vycházející z přirozeného lidského pohybu – chůze.

H.E.A.T. PROGRAM® využívá speciálního běžícího pásu Maxerrunner®.

Tvůrci

H.E.A.T. PROGRAM ® je dítětem dvou italských osobností známých ve světě fitness a power yogy – Marika Moretti a Max Grossi. Při tvorbě H.E.A.T. PROGRAM ® u vycházeli z dlouholeté zkušenosti z oblasti fitness, ale hlavně ze zkušeností získaných pohybem ve vysokohorském terénu. Ty pak aplikovali na cvičení, která H.E.A.T. PROGRAM® představuje. Z trekkingu, joggingu a jednoduchého, ale účinného walkingu (chůze), vybrali nejprospěšnější a nejúčinnější aspekty. Výsledkem je kombinace technik, která považuje za základní prvek walking a jeho rozvoj, z něhož se vyvinul „Power walking“, představující využití maximální síly a rychlosti chůze. Toto spojení technik umožňuje kompletní činnost celého těla a zároveň znamenité kardiovaskulární cvičení. Aby mohly být simulovány horské podmínky v prostředí fitness center a tělocvičen, vyvinuli pro tyto účely společně Max a Marika mechanický běžecký pás Maxerrunner®.

Proč právě s H.E.A.T. Programem začít

 • Nejpřirozenější lidský pohyb – chůze
 • Nezatěžuje kloubní aparát a páteř – minimalizuje otřesy
 • Skupinová aktivita – skupina ti pomůže překonat všechny překážky
 • Široký záběr – aktivity pro všechny bez rozdílů věku či kondice
 • Individualita jedince – splnění individuálních cílů jedince
 • Poloviční dávka denní doporučené pohyb. aktivity – 5000 kroků
 • Časová nenáročnost – za 50 min. máš odšlapáno půl denní dávku pohybu
 • 500 – 600 kcal – reálná spotřeba energie za jednu lekci
 • Přirozená a zdravá cesta redukce hmotnosti
 • Odbourává negativní vlivy stresu

Vaše první lekce

Moje první hodina?

Ať už se chystáte do hor, na výlet na kole nebo na první lekci H.E.A.T. PROGRAM® lekci, je zcela přirozené, že máte obavy jak to bude vypadat. Otázky typu: „Mám na to?“ „Není to moc složité?“ „Nevadí, že jdu na lekci mezi zkušené klienty?“ „Jakou lekci si mám vybrat jako první?“ a spoustu dalších Vám tato lekce zodpoví.

Co si s sebou mám vzít?

Oblečení na cvičení – vhodné je jakékoliv oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně a ještě lépe pokud saje pot a odvádí ho od těla.

Obuv – zřejmě to nejdůležitější. Vezměte si boty nejlépe s pevnou podrážkou, například ty, které byste si vzali, pokud byste se vydali na delší výlet. Běžecká obuv je správná volba. Bota vám musí sedět.

Pití – během lekce jsou ztráty vody relativně velké díky potu, kterého lze pomocí kůže z těla dostat i  litr za lekci. Pokud tělu nedodáváte tekutiny pravidelně v průběhu lekce, necítíte se tak komfortně jak byste mohli. Kvalitní pitný režim je velice důležitý a hlavně tělu prospěšný. S sebou si vezměte lehce otevíratelnou láhev, do které si dejte vodu nebo iontový nápoj (lze zakoupit v našem centru).

Ručník – pokud máte pocit, že se při sportu nepotíte, po lekci změníte názor. Otření potu vám zpříjemňuje požitek z lekce.

Jak bude lekce probíhat?

Po příchodu si vyberete pás na takovém místě, které se Vám nejvíce líbí. Do držátka na láhev si umístíte pití a přes madlo hodíte ručník. Instruktor se vždy zeptá zda je na hodině někdo nový, aby věděl komu má více pomoci, ale samozřejmě pokud chcete, řekněte mu to již před lekcí a on má šanci Vám ovládání pásu vysvětlit již před začátkem.

Na začátku lekce instruktor všem vysvětlí nastavení pásu, které je velice jednoduché a po prvním nastavení již zcela intuitivní. Zde máte možnost přečíst „návod“:

 • Sklon 0° – pás má nulový sklon a je potřeba relativně hodně síly ho rozejít (je až na zemi)
 • Základní nastavení pásu – pozice, kdy máte příjemný pocit z rychlosti pásu, i když se držíte, i když uvolníte ruce. Nejdůležitější nastavení, které představuje sklon přibližně kolem 15 cm (v závislosti na tělesné hmotnosti). Základní nastavení pásu je vždy BEZ ZÁTĚŽE!
 • Kopec – pás je ve vyšším sklonu, kdy si pomocí kolečka regulujete zátěž tak, aby pás nebyl moc rychlý ani pomalý. Toto nastavení se používá při silovějších technikách.
 • Jednoduše řečeno, čím je pás ve vyšším sklonu, tím jede rychleji (díky gravitaci), čím je pás v nižším sklonu, tím jede pomaleji.

Ideální nastavení = základní nastavení. Jak ho dosáhneme?

Chytnete se madel a rozejdete pás.

Levou rukou se chytnete madla na středu pásu (jen aby jste měli stabilitu) a pravou rukou otočíte kolečkem několikrát doprava. Nyní již jen držíte tlačítko se šipkou nahoru a pás jede nahoru.

Vyjedu s pásem cca 20 cm nad zem a uvolním tlačítko se šipkou nahoru. Uvolním zátěžové kolečko a zkusím několik krůčků na páse.

Pás mi jde příjemně a cítím, že mě nebrzdí ani nezrychluje. Dosáhl jsem základního nastavení a nic dalšího nedělám.

Pás mi zrychluje pod nohama. Vyjel jsem moc vysoko a pás lehkým poklepáním na tlačítko se šipkou dolů snížím.

Pás zpomaluje. Jsem stále pořád nízko, zopakuji postup pro zvednutí pásu.

Instruktor vám dává nápady jaké techniky volit a vždy vám nechává volnost v tom, jakou cestu lekcí si zvolíte. H.E.A.T. PROGRAM® je čistě o Vašem pocitu a pokud chcete odpočívat, tak jednoduše odpočíváte v pomalé chůzi. Naopak pokud chcete jít rychle, vždy tu takovou možnost máte. Instruktoři jsou vysoce specializovaní lidé, kteří vám dokážou nabídnout a „vytvořit“ přesně takovou lekci jakou chcete mít. To nejlepší na tom je, že během jediné lekce takových individuálních cest si užijete hned několik.

Každá lekce se skládá ze 4 fází. Zahřátí, hlavní část, zklidnění a protažení.

Po skončení lekce se neváhejte instruktora zeptat na vše co Vás zajímá.

Jakou lekci si na začátek zvolit?

H.E.A.T. PROGRAM® je specifický tím, že si lekci nemusíte volit dle obtížnosti. Zvolte jakoukoliv a kdykoliv. Jedině jestli má centrum v názvu lekce „pro náročné“ nebo „pokročilí“ tak zvolte raději jinou lekci, nemá význam začínat od toho nejtěžšího.

Nebudu se mezi těmi „zkušenými“ cítit jako amatér?

Jednoznačně nebudete. H.E.A.T. PROGRAM® je velice jednoduchý na pochopení a jedna ze základních myšlenek je ta, že každý jde za sebe a hlavně podle svých možností. Jdete si tedy svoji cestu a ostatní také tu svoji.

Nebude mě po lekci všechno bolet?

H.E.A.T. PROGRAM® lekci si jednoduše vytváříte sami a instruktor Vám pomáhá ke správné technice chůze a ke správnému dýchání. Pokud se sami rozhodnete, že se chcete „zničit“ tak se zničit můžete. Podstatou je ale to, že jdete tak, aby jste se cítili dobře a komfortně.

Po lekci

Protáhnout svaly – dochází k zapojení téměř všech svalů a je nezbytné po konci lekce svaly protáhnout, a proto je pod vedením instruktora proveden strečink.

Doplnit energii – jedná se o pohybovou aktivitu a svaly využívají energii ze svalů. Je nutné tuto energii co nejrychleji .

Doplnit jednoduchými cukry – hroznový cukr, banán … Co je pro Vás vhodné Vám vysvětlí instruktor.

Doplnit tekutiny – ty byste měli doplňovat v průběhu samotné lekce, ale ztráty vody pocením jsou velice citelné (u některých jedinců až 1,5 l za hodinu). Po skončení lekce vypijte iontový nápoj (málo sladký)

Komunikovat s instruktorem – nebojte se zeptat na cokoliv, co Vás napadne. Po první lekci máte hlavu plnou otázek ohledně tepu, dýchání, pohybu na pásu a dalších věcí. Obraťte se proto na instruktora, který Vám rád poradí.